BGM JV & Girls Tournament Results for Waverly-Shell Rock (G)
Girls 27
Kyla Foy's place is 3rd and has scored 9.0 team points.
- Round 1 - Kyla Foy (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Starr Kirk (Anamosa (G)) (Fall 5:27)
- Round 2 - Marissa Bengston (Charles City (G)) won by fall over Kyla Foy (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 0:50)
- Round 3 - Sayde Mull (Pleasantville (G)) won by decision over Kyla Foy (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 4-3)
Girls 28
Olivia Sowle's place is 3rd and has scored 9.0 team points.
- Round 1 - Danica Linn (Colfax-Mingo) won by fall over Olivia Sowle (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:33)
- Round 2 - Olivia Sowle (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Isabella Dietrich (Ankeny Centenial (G)) (Fall 1:02)
- Round 3 - Elizabeth Olson (Charles City (G)) won by fall over Olivia Sowle (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:47)
Girls 29
Brinley Meier's place is 3rd and has scored 7.0 team points.
- Round 1 - Hannah Reel (Dubuque Senior (G)) won by decision over Brinley Meier (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 3-0)
- Round 2 - Ava Scranton (Anamosa (G)) won by fall over Brinley Meier (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:50)
- Round 3 - Brinley Meier (Waverly-Shell Rock (G)) won by decision over Jocelyn Cox (Davis County) (Dec 5-3)
Girls 30
Avery Meier's place is 1st and has scored 20.0 team points.
- Round 1 - Avery Meier (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Julia Wheeler (Mount Vernon) (Fall 1:41)
- Round 2 - Avery Meier (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Emma Perez (Charles City (G)) (Fall 3:54)
- Round 3 - Avery Meier (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Jasmine Jacobson (Anamosa (G)) (Fall 1:06)
Girls 31
Zoe Blanchette's place is 4th and has scored 4.0 team points.
- Round 1 - Kiki Connell (Charles City (G)) won by fall over Zoe Blanchette (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:37)
- Round 2 - Nicolasa Hernandez (Colfax-Mingo) won by fall over Zoe Blanchette (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:52)
- Round 3 - Maggie Wagner (Anamosa (G)) won by fall over Zoe Blanchette (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:46)
Girls 32
Cailey Reyna's place is 2nd and has scored 14.0 team points.
- Round 1 - Sophie Lee (Ankeny Centenial (G)) won by fall over Cailey Reyna (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 0:42)
- Round 2 - Cailey Reyna (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Katie Murdock (Anamosa (G)) (Fall 0:09)
- Round 3 - Cailey Reyna (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Samantha Haney (Colfax-Mingo) (Fall 1:05)
Girls 33
Maria Cooper's place is 3rd and has scored 9.0 team points.
- Round 1 - Mariah Webster (Colfax-Mingo) won by fall over Maria Cooper (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:36)
- Round 2 - Maria Cooper (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Emily Waters (Anamosa (G)) (Fall 3:41)
- Round 3 - Toni Maloy (Charles City (G)) won by major decision over Maria Cooper (Waverly-Shell Rock (G)) (Maj 13-1)
Girls 35
Kailey Hervol's place is 1st and has scored 20.0 team points.
- Round 1 - Kailey Hervol (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Lauren Oliver (Ankeny Centenial (G)) (Fall 1:40)
- Round 2 - Kailey Hervol (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Libby Groom (North Mahaska (G)) (Fall 2:45)
- Round 3 - Kailey Hervol (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Riley Carrol (Colfax-Mingo) (Fall 1:58)
Girls 36
Kaelei Tellinghuisen's place is 4th and has scored 4.0 team points.
- Round 1 - Nevaeh Briggs (English Valleys/Tri-County) won by fall over Kaelei Tellinghuisen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 4:26)
- Round 2 - Kylie Doty (Colfax-Mingo) won by fall over Kaelei Tellinghuisen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:38)
- Round 3 - Aundraya Hernandez (Grinnell) won by fall over Kaelei Tellinghuisen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 2:16)
Girls 37
Marley Hagarty's place is 3rd and has scored 7.0 team points.
- Round 1 - Jessica Haines (B-G-M) won by decision over Marley Hagarty (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 3-0)
- Round 2 - Marley Hagarty (Waverly-Shell Rock (G)) won by decision over Mea Burkle (Wilton (G)) (Dec 3-2)
- Round 3 - Lilly Luft (Charles City (G)) won by decision over Marley Hagarty (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 7-2)
Girls 38
Mattie Janssen's place is 4th and has scored 4.0 team points.
- Round 1 - Brynn Miller (Pleasantville (G)) won by fall over Mattie Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:21)
- Round 2 - Chloe Etten (B-G-M) won by fall over Mattie Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 0:51)
- Round 3 - Serina Norte (Anamosa (G)) won by fall over Mattie Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 3:30)
Girls 40
Miranda Janssen's place is 3rd and has scored 9.0 team points.
- Round 1 - Miranda Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Haven Baker (Anamosa (G)) (Fall 2:46)
- Round 2 - Kirsten Frier (Colfax-Mingo) won by decision over Miranda Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 9-5)
- Round 3 - Morgan Maloy (Charles City (G)) won by decision over Miranda Janssen (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 10-3)
Girls 41
Nicole Miller-cummings's place is 2nd and has scored 14.0 team points.
- Round 1 - Nicole Miller-cummings (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Mireya Vasquez (East Marshall/GMG) (Fall 2:27)
- Round 2 - Allie Cross (Charles City (G)) won by decision over Nicole Miller-cummings (Waverly-Shell Rock (G)) (Dec 5-0)
- Round 3 - Nicole Miller-cummings (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Miranda McGill (Colfax-Mingo) (Fall 2:13)
Girls 42
Haidyn Snyder's place is 1st and has scored 20.0 team points.
- Round 1 - Haidyn Snyder (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Joslyn Smith (Chariton) (Fall 1:00)
- Round 2 - Haidyn Snyder (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Caca Oliveira (Centerville) (Fall 2:45)
- Round 3 - Haidyn Snyder (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Alia Gale (Vinton (G)) (Fall 1:25)
Girls 43
Gayle Robinson's place is 3rd and has scored 7.0 team points.
- Round 1 - Gayle Robinson (Waverly-Shell Rock (G)) received a bye () (Bye)
- Round 2 - Marissa Kamm (Dubuque Senior (G)) won by fall over Gayle Robinson (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:50)
- Round 3 - Maggie Schroeder (Colfax-Mingo) won by fall over Gayle Robinson (Waverly-Shell Rock (G)) (Fall 1:29)
Girls 44
Bailey Walsh's place is 1st and has scored 18.0 team points.
- Round 1 - Bailey Walsh (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Kyla Callaway (Anamosa (G)) (Fall 1:17)
- Round 2 - Bailey Walsh (Waverly-Shell Rock (G)) received a bye () (Bye)
- Round 3 - Bailey Walsh (Waverly-Shell Rock (G)) won by fall over Chloe Forck (Colfax-Mingo) (Fall 1:16)